Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Halo on PC. Hype?

Finish the fight!    86%  86%  [ 6 ]
 Nay.    14%  14%  [ 1 ]
 What is Halo?    0%  0%  [ 0 ]
 2012    0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 7
Автор Съобщение

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Halo: The Master Chief Collection on PC (IT'S REAL!)
Публикувано на: 08 Мар 2019 01:17

От няколко дни се въртят яко слухове, че колекцията от Halo игри- The Master Chief Collection (H:CE: Anniversary, H2: Anniversary, H3, H3: ODST, H4) ще получи PC версия.

343 Industries (студиото, което прави сегашните Halo) преди известно време бяха тийзнали, че ще направят важен анонс на тазгодишните Halo Championship Series по време на фестивала South by Southwest (SXSW), 15-17-ти март.

Преди около ден обаче, се оказа, че избутват анонса по-напред и оттогава всички пощуряха :D
Ще разберем със сигурност от Inside Xbox събитието, което ще се проведе на 12-ти март.

Промяната привлече вниманието на всички геймърски сайтове :lol:
Spoiler for :

Миналата година Phil Spencer (head of Xbox) заяви, че сериозно ще се заемат с портването и поддръжката на игри за PC.
От известно време се знае, че работят и по версия на Xbox GamePass за PC, а в последно време се появи и информация, че ще направят възможно подкарването на Xbox One игри на PC :shock:

Brad Sams, които получава вътрешна информация (лийкна Xbox One X и Halo Infinite, преди официалният им анонс на E3) е сигурен, че ще има PC порт на MCC и той ще излезе съвсем скоро.

По принцип 343 избягват да се формира излишен хайп и доста бързо опровергават подобни слухове. Може новината да е просто за добавянето на playlist промени/ ODST Firefight/ Halo Reach, но в този случай все още не са отрекли нищо :D :D
Ако наистина пуснат PC версия ще влязат в гейминг историята 8)

Остава да чакаме и да се надяваме на най-доброто!

Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Halo: The Master Chief Collection on PC? (maybe, plz)
Публикувано на: 09 Мар 2019 22:02

То хубаво, ама защо анкета? :?

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 09 Мар 2019 22:55

За да разберем дали hardcore pc геймърите имат интерес към портването на предимно конзолен франчайз :P
Всичко е все още на ниво спекулации, ако 343 ни гугълнат трябва да покажем, че сме навити за идеята и по този начин да подкрепим реализирането ѝ :lol:

Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 09 Мар 2019 23:09

Нищо против, давай там да има... Но според мен трябваше да спрат с Halo 3. От там нататък само излагации. Halo 5 беше под всякаква критика.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 10 Мар 2019 05:13

Serious Sam написа:
Но според мен трябваше да спрат с Halo 3.
За това може доста да се спори.
От финансова гледна точка да спрат след H3 би било безумие :D
Откъм историята- Halo има изключително богата вселена, от която винаги могат да се получат добри неща, всичко опира до добри сценаристи.
Дори Bungie са имали планове как да продължат след Halo 3 (legendary ending), но са решили вместо да се захванат с нова трилогия да направят ODST и Reach.

Относно Halo 5 никой не отрича, че играта беше тотален train wreck, която заедно с изключително rush-натата MCC (излезе през 2014, но мултито можеше да се играе нормално едва около две години след това) бяха най-ниската точка в историята на франчайза.
За щастие MS се усетиха, че може би не е добра идея да съсипят златното си IP, само за да се мъчат да продават повече Xbox Ones и отпуснаха нужното време и ресурси на 343, за да оправят цялата каша.
Няколко години по-късно MCC изглежда и се играе като завършен продукт, какъвто трябваше да е първоначално (343 даже се и извиниха, и обясниха как съчетаването на 4 различни игри в един пакет е било много по-голямо предизвикателство, отколкото са си мислели, че ще бъде), а H5 получи множество патчове за мултито, които определено подобриха нещата (кампанията обаче все още е каша, но да се надяваме, че Infinite ще поправи и това).

Остават Halo 3: ODST, която навремето получи доста хейт, защото беше експанжън (с много добра кампания и Firefight mode btw), но я продаваха на цената на самостоятелна игра и Halo: Reach, последната Halo игра от Bungie, която въпреки някои проблеми, с времето се превърна в любима на голяма част от феновете.

Последните две определено си струват според мен, а дори и кампанията на Halo 4, която имаше много силни моменти.

Ако MS/ 343 изиграят картите си правилно, с добра PC версия Halo може да навлезе в нова златна ера: cross-platform play, full PC mod support/ tools etc.
В момента ми се струва, че Halo е един от франчайзите с най-голяма sleeper fan base, която просто чака да се случи следващото голямо нещо.
Ситуацията с Halo Online отпреди година го потвърждава :D
https://www.reddit.com/r/HaloOnline/com ... _twitchtv/
https://www.reddit.com/r/HaloOnline/com ... ng_action/

Да не забравяме и, че Halo: Infinite ще има PC версия от day one.
Според мен сега е перфектното време да наваксаме с изпуснатите игри, преди следващата главна част :)

Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 10 Мар 2019 06:53

Малко ми е тъпо колко много сте вложили в тая поредица и се радвате на МС квото ви хвърли.

МС и ХБОКС загубиха напълно и тотално последната генерация и половина(Xbox1/s-ps4/pro)и в момента се опитват да наваксат позиции. Очаквам следващите 12 месеца да се напълни с новини за потенциални ремастери на xbox игри и кроs-платформен гейминг.

Halo ще го запомня като играта, която въведе ограничението от 2 оръжие, спрямо 8те от Quakе/HL.

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Мар 2019 23:15

+ Reach :o :o :shock:

Никога не съм очаквал, че MS ще са склонни да пуснат игрите през Стийм.
Цитат:
Later this year, these classic Halo experiences will start to arrive on PC via the Microsoft Store and, for the first time in the series - on Steam. This is an incredibly exciting opportunity for us to bring the Halo Universe and Master Chief’s story to a new audience and to offer PC gamers a chance to step into the franchise on the PC platform of their choice.

The Master Chief’s arrival on PC will happen in stages with each title releasing one by one over time - giving the development teams the ability to ensure each one is right, while giving players a chance to jump in right away, rather than having to wait for the entire suite of games to be completed. Our current plan is for this journey to begin with the launch of Halo: Reach – the fictional beginnings of Master Chief’s saga – with the rest of the titles following in chronological order thereafter. Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST (Campaign), and Halo 4 will each be available for individual purchase within MCC as they become available. And each game will evolve and grow over time with community input.

For the team at 343 Industries, the most important and critical element of this project is ensuring that MCC delivers a true “first class” experience on PC. We’re embarking on a journey with our community to build a real PC experience that delivers on PC gamer expectations. The team is passionately committed to ensuring that all the features, bells, and whistles expected in a modern PC title are included with MCC. These features may vary somewhat by title, and we won’t get everything in there all at once – this is a product and an experience that will grow and evolve over time. We are laying the groundwork for PC native features such as excellent mouse and keyboard controls, support for multiple resolutions and aspect ratios, field-of-view sliders, and adjustable framerates, to name but a few. And yes, there will be support for Xbox gamepads and other PC controllers.

https://www.halowaypoint.com/en-us/news ... halo-reach

Още инфо- тази неделя от SXSW.

https://store.steampowered.com/app/9767 ... ollection/

Профил Skype

Аватар
Заглавие: Re: Halo: The Master Chief Collection on PC (IT'S REAL!)
Публикувано на: 13 Мар 2019 15:58

Ми при положение, че хбокс се превръща в нещо като специализирано за гейминг пц. Пък и Хало аз лично се зарибих да го играя от пц порта на хало 1. Помна още хакерските български сървъри как цъкахме мултиплеър в тях и къв ташак беше. Порта беше ужасен, но играта беше жестока. Помня че трябваше да се играе на 640х480 за да имаш сносен фрейм. Последното хало което съм играл беше Хало рич и не беше никак зле въпреки че хало 3 и одст по ме кефеха. Можеби сега дестини е нещо като наследник на Хало нали е правен от бънджи, ама не съм го играл и не мога да кажа. Това че куспат колекцията за пц след толкова време хич не ме вълнува. Играл съм ги когато има беше времето, кефил съм се, а сега вече надали ще мога да изпитам същия кеф като се опитам да пресъздам отминалите дни.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Мар 2019 14:42

Combat Evolved ми е мн на сърце, а и аз съм го цъкал мулти - даже ме бяха взели в някъв голям клан щот ги бях разпилял в собствения им сървър - Blue Gangsters Clan май.

Като стане въпрос за 1-цата, винаги се сещам за first E3 look статията в PC Mania и ми става смешно. (няма я онлайн, ся проверих да видите за кво става въпрос.)
Лиспва ми амбициозността от края на 90-те, началото на 2000та година.
(и може би затова се надявам Star Citizen да успее)

В статията играта беше описана като semi-open или май направо open world - на която си начело на Human-ите и мн спартанци (squad play + venicle play), имаш база/бази - същото се отнася и за The Covenant.
Динамични AI/events, свобода на действие подобно на Far Cry, надиграване с вражеските войски и тн. Имаше даден пример:
Пътуваш с малък спец. отряд през гора/реки с цел recon и евентуално превземане на няква база. По средата на мисията получваш информация, че large Covenant unit е тръгнал към една от вашите бази.
Можеш да избереш дали да продължиш с първоначалната мисия или да се върнеш и да помогнеш на oтбраняващите да отблъснат атаката.

Image
Image
Image
Image
---
Разочарован съм от това какъв потенциал има Halo кат франчайз, оплескаха нещата с 5. Не получихме филм.
4-ката бе солидна, но ето един коментар под Halo 4 trailer-a описващ точно какво имам предвид:

https://youtu.be/Y9iQiHNXgMU?t=67

"Seriously that electric theme at the end is so good. I remember thinking that it meant a darker, more a Sci-Fi halo, but that didn't really happen with either game."

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Мар 2019 22:27

Ок, ето "новините" от днес:
- ще има cross-play между Steam и MS Store играчи.
- засега все още не се работи по cross-play между PC и Xbox, понеже първо искат да изкарат стабилни и работещи игри, но 343i са наясно с искането.
- MCC все още няма да е Xbox Play Anywhere title, но това може да се промени.
- 343i връщат Halo Insider програмата, която предоставя ранен достъп и тестване (има опция и за PC тестване, трябва само да се разбърникате из менютата и да си попълните инфото).
- ще има reddit AMA във вторник!

Edit: The AMA is here: https://www.reddit.com/r/gaming/comment ... sider_ama/

Обобщение:
https://www.reddit.com/r/halo/comments/ ... uring_ama/

Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 19 Мар 2019 23:22

Яко, бих ги пробвал. Това са супер новини иначе, защото и без това пц-то е ултимативната гейминг конзола и всички останали могат да го духат :!:

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Мар 2019 23:58

Чувството в хало е доста по-различно от това в другите шутери. Това е така понеже играта е започната да се разработва като 3д ртс. После са зумнали камерата и са решили че може да е 3д шутер изграден върху тази ртс основа и за това битките в хало са много по-смислени от тези в код примерно. Изкуствения интелект на противниците как се движат на тумби фланкват изтеглят се и тн.

Профил

Аватар
Публикувано на: 22 Мар 2019 01:00

По късно ще отговоря подробно на постове в тази тема, но iddqd е прав за всичко, което каза :D

Meanwhile look at this tease :shock:

Image

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 22 Мар 2019 21:30

Хало 4 не съм го играл. За мен любими ми останаха хало 3 и одст. Просто хбох 360 беше нещо мн яко.

Профил

Аватар
Публикувано на: 29 Май 2019 21:28

След около час и 10 мин. ще започне стрийм, в който ще покажат Halo Reach на PC и ще дадат разяснение докъде са стигнали.
https://mixer.com/halo

Очаваме тези дни и месечният ъпдейт за MCC на https://www.halowaypoint.com/
Бета тестовете (flights) бяха отложени за след Е3, заради непредвидени усложнения с портването на играта, но работата продължава с пълна пара!

Edit: https://www.halowaypoint.com/en-us/news ... e-may-2019

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 29 Юни 2019 00:54

Момчета, случва се!
Първият бета тест (a.k.a. flight) за PC версията на Halo: Reach вече започна и ще продължи до края на месеца! Предоставена е нова версия на нивото Tip of the Spear, което беше показано преди и беше налично за игрa на E3.
https://www.halowaypoint.com/en-us/foru ... fc0c/posts

Избраните за участие в първият flight са изключително малко (около 1000 човека), но не се безпокойте, ако не сте били избрани, предстоят още тестове скоро!

Постнаха и месечният ъпдейт, който чета в момента:
https://www.halowaypoint.com/en-us/news ... -june-2019

И btw покрай Е3 разкриха и на какви цени и как ще се продават Хейло игрите за PC:
Цитат:
The next question we hear a lot is “how much will the MCC PC games cost?” On PC, we’re excited to confirm that each game within MCC will be included with an Xbox Game Pass for PC subscription as they become available. In addition, each title can be purchased individually – Halo: Reach, Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3, and Halo 4 will be offered at $9.99USD on both the Microsoft Store and Steam while Halo 3: ODST within MCC (with a current scope of Campaign only), will be available for $4.99USD. Players will have flexibility to purchase any or all the games at any point along the way as they become available.

Edit: Вече има и няколко хора, които стриймват:
https://www.twitch.tv/directory/game/Ha ... Collection

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 04 Юли 2019 10:00

Много се забавиха, изчака ми се чакалото... :roll:
Аз съм най-навит за halo 3 и 4.

Профил

Публикувано на: 15 Юли 2019 19:12

Пука ми само за Halo 3.

Профил

Аватар
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Публикувано на: 16 Юли 2019 09:34

There are those who said this day would never come. What are they to say now?

Профил

Аватар
Публикувано на: 18 Юли 2019 01:55

Момчета, добри новини: вторият Halo Reach flight ще се проведе по-късно този месец и ще бъде за Fireflight (horde) mode-а. Най-вероятно ще има mp co-op и този път ще бъдат поканени ~20k тестъри.
https://www.halowaypoint.com/en-us/foru ... 9bb7/posts

Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com