Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Pokémon – General thread
Публикувано на: 16 Май 2019 12:43

The Arrow написа:
Какво мислите от възможността за военен конфликт/война с Иран? Аз лично, силно се надявам това да са просто реторики в стил "знайш ли кой съм аз" и нещата да са поутихнали след няколко седмици/месеца.

Това е сценарият, който се е повтарял десетки пъти досега от поне 15 години, но този път нещата са малко по-различни с оглед на ставащото. Само няколко примера, които определено дефинират някаква ескалация:

* Иракски сановници излизат със специални изявления че предприемат извънредни мерки за избягване на война и че остро са предупредили ирански групировки пребиваващи на иракска територия да избягват всякакви действия, които могат да предизвикат американска реакция

* Exxonmobil е евакуирала персонала си от петролните кладенци в южен Ирак.

* Испания изтегли военен кораб от залива, след което Германия прекрати военната си мисията в Ирак, последвана от Нидерландия, която стори същото.
Цитираните причини са "Заплахи за сигурността на служещите". :roll:

* Иракският посланик в Москва излезе със заявление че Ирак няма да допусне Вашингтон да използва територията на Ирак за потенциални военни операции срещу Иран.
Барабар с това се завъртя информация (но не и официализирана такава), че Ирак в крайна сметка ще се спре на руските С-400 като избор за покупка на ПВО.

* в /pol/ започнаха да се появяват непотвърдени слухове че Израел е масово разпратил повиквателно към резервистите си. Още веднъж: Непотвърдено.

Абе, назрява нещо повече от обичайното, определено. :D :D :D

Spoiler for :
oh, please, please, let it be! :twisted: :twisted: :twisted:

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Публикувано на: 16 Май 2019 19:50

Хубавото на сегашната ситуация, че европейските съюзници категорично се отказват каквито и да било военни действия, защото не им се повтаря Ирак 2003.

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 16 Май 2019 23:54

Според мен се повтаря сценарият със Северна Корея. Тръмп демонстрира сила и готовност да започне война. Никой обаче не иска реално да започне война със САЩ, така че рано или късно клякакт. Както стана с Ким Чен Ун. Тръмп винаги е бил противник на ядрената сделка, която Обама и европейците сключиха. В момента той си играе картите така че да притисне иранците и в крайна сметка да ги принуди да сключат истинска сделка, която да гарантира отказ от разработването на ядрено оръжие. Разбира се при този вид игри винаги има шанса нещата да не се получат и съществува реалния риск за война. Дано да не се случи. Ако все пак има военни действия не мисля, че Тръмп ще се ангажира в смени на режима окупации и т.н. По-скоро войната ще е насочена към унищожаване на военния потенциал на Иран и неговите ядрени съоръжения. Нещо което без съмнение САЩ имат капацитета да сторят. Все пак това е един по-неприятен сценарий, защото ще доведе до повишаване на цените на петрола, ще отслаби позициите на САЩ в други региони по света, ще доведе до човешки жертви и т.н.

Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 17 Май 2019 09:08

Иран не е просто някоя малка държавица, нейде в Близкия Изток. Ако се започне конфликт с Иран това ще усложни доста отношенията с Русия и Китай според мен. Но пък бих се радвал, ако персите заличат Саудитска Арабия от лицето на земята. 8)

Профил Skype

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 17 Май 2019 09:57

До колкото ми е известно авиацията им се състои от стари американски F4 Fantom. Колкото и да са велики във военно отношение са технологични аборигени. Както казах, ако се стигне до лошия сценарий на война, Тръмп няма да се ангажира в нещо като Ирак през 2003-та. Целта няма да бъде да се превземе и окупира Иран, а само да се унищожат от въздуха ядрените обекти както и да не е позволи на Иран да нанесе значителни вреди на съседни държави и американските сили в региона.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 18 Май 2019 01:13

Императора написа:
този път нещата са малко по-различни с оглед на ставащото. Само няколко примера, които определено дефинират някаква ескалация:
[...]
Абе, назрява нещо повече от обичайното, определено. :D :D :D

Заливните държавици, начело с КСА са одобрили разполагането на американски военни части в Залива.

дааааа!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Профил

Аватар
Публикувано на: 18 Май 2019 09:56

^ и още:

U.S. officials: 'Highly likely' Iran carried out tanker attacks

плюс това че Папата иска от нас да приемаме бежнци занапред.
Че защо би го искал освен ако нямаше непосредствена опасност от бежанска вълна вследствие от.... :roll:

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Май 2019 12:17

Евровизия 2019 бе спечелена от... Нидерландия.

Както и дружно дедуцирахме със Старейшините от /pol/ тук:
http://boards.4chan.org/pol/thread/213493509#p213518128

Този който повдига въпроса съм АЗ.
Един от отговорилите ми (холандеца) правилно предсказа че призът ще бъде присъден на Нидерландия, тъй като в момента Нидерландия е единствената страна в ЕС, в която партията с националистически / отцепнически наклонности всъщност в момента е най-голямата.

Нищо повече от appeasement тактики от страна на ЕС спрямо блудните си синове... :roll:

Италия е на второ място с песен със заглавие... "Пари"... хммм... :roll:

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com