Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 02 Авг 2015 15:19

Дано. Фенщината настрана, разумните срокове тая книга да излезе накрая без да се навреди на франчайза диктуват това да стане скоро.

- Алминатора

"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Окт 2015 12:06

https://www.reddit.com/r/asoiaf/comments/3nhonq/spoilers_all_shebears_in_disguise/

mind = shattered.

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Окт 2015 17:29

Копеле, Мартин ако всичко това го поставя в книгата си с умисъл... егати :shock:

- Алминатора

- кримсънчето

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Окт 2015 18:33

нали... :D :D :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Май 2019 23:46

Темята сякаш съм я създал преди три-четири години, а то били осем.

Маце Борко написа:
Момчета, какво става, има ли някакви изгледи да получим новата книга, ако не трая година, то поне през 2015-та?

Това съм го писал преди пет години по повод Ветровете на зимата. Сериалът свърши, Джон разбрахме със сигурност, че е Таргариен, както и още много други неща. Релевантността на книгите намаля драстично, като едновременно с това на много хора ще им се иска все пак да ги прочетат, защото финала, който видяхме в сериала, ще изглежда феноменално в медиума на Мартин.

За съжаление, Ветровете на зимата все още не е излязла. Последната книга най-вероятно няма да я видим никога.

Некво странно е, дееба.

- Алминатора

- кримсънчето

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 22 Май 2019 09:23

Защо всъщност сте толкова убедени, че няма да видим последната книга? Никой не е казал, че непременно (ще) я пише със същата скорост, с която писа тази. Според мен нещата на които запецва са абсолютно на case by case принцип и е вероятно комплексните неща във Ветровете да са напълно различни от нещата, с които си има работа в последната.

Имайте предвид все пак, че човека откакто изкара Танца е написал енциклопедията за Света на огън и лед, хрониките на Таргариените в Огън и кръв, написал е 7 книги от поредицата Wild Cards и е редактирал още 15 книги от същата; участвал е по много повече начини, отколкото изглежда на пръв поглед в създаването на GoT, работи върху вече потвърдените минимум 2 prequel сериала за Вестерос (един върху The Long Night, който беше потвърден първоначално, и друг върху Fire & Blood (впрочем второто въпреки че беше моя абсолютно свободна спекулация се оказа потвърдено от HBO и него), явно работи и с From Software по забъркания сюжет на следващата им игра - въобще, човека прави милиони и работи със своето си темпо върху завършването на своя магнум опус. Пределно ясно е, че му се е искало да го е приключил отдавна, но също така пределно ясно е че човека иска кинти, и много други хора искат и те да блажат покрай него, та вероятно изборът е труден. :D :arrow:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 22 Май 2019 12:10

Вторият ти абзац са точно причините заради които последните две книги се бавят. :D

А ти ги изтъкваш като оправдания... :roll:

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Май 2019 00:48

Не мисля, че Мартин иска кинти. Той кинти има от порядъка на десетки милиони, а не е от хората, които имат в какво толкова да ги вложат.

По-скоро става въпрос за творческо прегряване по отношение на основния сюжет. По всичко личи, че самото писане на поредицата не му носи никакво удоволствие, а просто няма как да се справиш с такъв труд без много вдъхновение и мотивация. Разните там енциклопедии нямат нищо общо като усилия за написването им. Това, че сериалът го задмина и му изложи финала пред света със сигурност не е от нещата, които ще му върнат мотивацията.

- Алминатора

- кримсънчето

Профил

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 23 Май 2019 02:13

Валентин написа:
Защо всъщност сте толкова убедени, че няма да видим последната книга?
Защото знаем, че Мартин ще умре, преди да я завърши :(
Знам, че звучи гадно, но вероятността това да се случи се увеличава с всяка изминала година и няма индикации, че той ще си промени скоростта на писане или поне вниманието, което да отдава на останалите две книги.

Профил Skype

Аватар
В момента играе: RL - worst game ever.
Публикувано на: 27 Май 2019 10:41

the_presator написа:
Валентин написа:
Защо всъщност сте толкова убедени, че няма да видим последната книга?
Защото знаем, че Мартин ще умре, преди да я завърши :(
Знам, че звучи гадно, но вероятността това да се случи се увеличава с всяка изминала година и няма индикации, че той ще си промени скоростта на писане или поне вниманието, което да отдава на останалите две книги.

Преживяхме смъртта на Джордан, ще преживеем и смъртта на Мартин.
Ще вземат Сандерсън да направи аниме финал за поредицата и всичко ще е окей.

Междувременно, племето на Толкин продължава да публикува добри преработки на неиздадените му записки. Децата на Хурин ми е любимата книга в поредицата сега, харесва ми повече дори от Властелина.

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Юни 2019 11:00

indigo написа:
Преживяхме смъртта на Джордан, ще преживеем и смъртта на Мартин.
Ще вземат Сандерсън да направи аниме финал за поредицата и всичко ще е окей.

Пресвета дево от Гуадалупе, АРЕ НЕ :!: :lol:

- Алминатора

- кримсънчето

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Дек 2019 00:02

Върти се някакъв слух, този път "по-правдоподобен отвсякога" че обявяването на книга Шеста е непосредствено.

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 17 Фев 2020 23:11

Императора написа:
Върти се някакъв слух, този път "по-правдоподобен отвсякога" че обявяването на книга Шеста е непосредствено.

От този пост са минали два месеца и половина :(

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 18 Фев 2020 06:17

По стандартите и представите на Дж. Мартин за времето и неговото отминаване, този период от време все още се счита за "непосредствено близо". :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 10 Юни 2020 09:01

Като се сетя за дългото чакане, хвърлям око на каналите на тоз Quinn - известен, поне за мене, с Ideas of Ice and Fire в тубата. Още от години прави супер зарибяващи разбивки и спекулации ( базирани на книгите ). Може би сме го обсъждали в другата тема за сериала, не знам. Както и да е, сега имат поредица с прогнози за Winds of Winter и се хайпвам, щото - дори да нямат нищо общо - се заформя като един доста сериозен фенфикшън он дъ сайд, сто пъти по-як от всички паралелни разклонения, в които можеше да поеме сериала последните сезони.

https://www.youtube.com/channel/UC1rFmaGLYr0Ve_Y_soxZNWQ

И специално тази поредица - https://www.youtube.com/watch?v=pFg70wzFbXQ&list=PLRXGGVBzHLUeBBBMnxnn9O0-tKoaBK8Lj

Пък и хвълрят светлина върху толкова обскюър детайли, дето нема шанс да съм ги хванал при четенето, че си е ебало майката. Изобщо, яка работа.

Профил Skype WWW

Аватар
Публикувано на: 10 Юни 2020 18:04

Винаги са интересни такива канали или форумни теми в редит / другаде, които се посвещават на дълбоки разклонени анализи за потенциалното бъдещо развитие, или за "какво щеше да стане ако вместо Х -- У", или за анализиране на текста до ниво на детайл ЗАПЕТАЙКА, за да се изстърже някакво скрито послание, подсказка, или като цяло детайл, който да спомага за разбирането на текста и развитието на сюжета.

Дори е имало разни сайтове с цели ЕСЕТА в тях, изцяло посветени на ЕДИН единичен момент от поредицата; и то някакъв, който дори не е чак толкова ключов или шокиращ (като например Baelor's Steps, Blackwater, The Red Wedding...)

Просто епиката, дълбочината, и нивото на техника и стил на писане на aSoIaF наистина са такива, че да създават предпоставките за създаване на такъв Fandom посветен на Lore-а на играта и неговото разнищване до последната сричка.

Проблемът е че дори и не чак толкова големите фенове като мен вече сме се начели, нагледали и наслушали на тонове такива материали, за да стигнем до заключението че цялото това упражнение е напълно безсмислено.

Просто в крайна сметка в развитието на сюжета се случва нещо напълно различно, или пък анализите предприети от съответния списвач / кастър достигат ниво на откровена откаченост, до степен в която изглежда умишлено.

ИЛИ ПЪК, стигаш до заключението че всеки достатъчно добре запознат с материала и разполагащ с достатъчно свободно време е способен да си направи свой собствен задълбочен анализ, който да е 101% логически и контекстово издържан и да звучи 101% напълно правдоподобен относно това какво НАИСТИНА ще стане;
и той да е напълно различен от заключението което е достигнал анализът на колегата,
който анализ също е на 101% логически и издържан.

Демек накрая става ситуация, в която едновременно всички са прави и никой не е прав.
И всичко се обезсмисля. :arrow:

---

Аз вече съм убеден че ако не цялостното развитие в останалите две книги, то поне завършекът им ще е тематично доста сходен с този на сериала.

Демек, "Новият свят" който ще възникне в Kнигите след тежките и чудовищни събития на Войните, които споходиха Седемте Кралства, ще е сходен с този на Сериала.

Нов Свят - нова Парадигма на Съществуване за Седемте Кралства.

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Юни 2020 06:23

Съгласен съм.
Голямото чакане няма как да не породи тонове такъв материал. Просто ми е леко носталгично, по времената когато четях книгите, и отделно ми е наистина ИНТЕРЕСНО щото понякога предположенията са - колкото и абсурдни и крайни - толкова и интересни, подклаждащи желанието да разбереш дали все пак не е нещо такова.

Но това, което ми е наистина интересно, е именно вече случилите се неща и как те се анализират и се теглят паралели с истинската история или други фентъзи епоси. Неща, които Мартин е знаел, умишлено замислил по такъв начин, и вплел доста майсторски. За някои, може да си е кражба, де.
Например - цялата история с Крал Артур и неговия House Dayne и меча Dawn.
Шотландските кървави години с целия касаплък, backstabbing и родове които се мразят.
Вдъхновенията зад архетипите на героите му и т.н.
Келтски митове в идеята за children of the forest.

А останалите фен теории - че Рууз Болтън е Дракула, примерно, нали - това е друго :lol:
Въпреки че ето - нали ти го беше постнал, как някъв преди 15 години беше описал hold the door момента. :o

Много засилен елемент е падането на комета, почитането на слузести черни каменни блокове, изгубена цивилизация - все Лъвкрафтски неща. Повечето са просто infodump в книгата A world of ice and fire ( нямам я, не помня така ли се казваше ). Но все пак са СУПЕР яко вписани. Сещам се за нещо, което естествено никога не бих хванал, а именно - в книга 1 Денерис сънува среброкоси лордове с мечове от блед пламък, бла-бла, очите им - amethyst, jade, opal, onyx и т.н.
В мега Лъвкрафтския момент с историята за The Bloodstone Emperor имаме линия от владетели с различни очи, които го предшестват, и са респективно The Jade Emperor, The Amethyst Emperor, The Opal Emperor ... От там пък може да се каже, че първите Таргериъни тръгват от тази империя.
Разбира се, едва ли в началото на 90те Мартин си е мислел как ще го прасне тва в енциклопедия за супер успешната си, филмирана епик поредица, но и неведнъж е казвал, че е градинар-писател :D

Признавам си, да чета супер убедителните описания как Юрон събира всякакви жреци, магесници, хора с еди каква си кръв, пътува към Oldtown ( където има други ''важни, магически неща'' ) и се готви да призове Кракен и да удави моретата в кръв в стремежа си да стане БОГ, ми е един милион пъти по-яко и надъхващо от finger-in-the-bum пародията, която ни пробутаха в сериала.

Опасявам се само, че книга 6 се бави именно поради факта, че главната концепция за края на нещата сме я видяли вече, в блудкавата си, претупана форма в сезон 8. И Мартин в момента пренаписва половината си сюжетни нишки, които е планувал за следващите си 2 книги, защото не иска да бъде най-мразения чичко в интернет.

Профил Skype WWW

Аватар
Публикувано на: 11 Юни 2020 07:41

shub niggurat написа:
Например - цялата история с Крал Артур и неговия House Dayne и меча Dawn.
Шотландските кървави години с целия касаплък, backstabbing и родове които се мразят.
Вдъхновенията зад архетипите на героите му и т.н.
Келтски митове в идеята за children of the forest.

Еееее, изпусна най-ключовото:
ВОЙНАТА НА РОЗИТЕ!!! Ланистър срещу Старк !!
оп... така де... Lancaster vs. York !!! :D

shub niggurat написа:
Много засилен елемент е падането на комета, почитането на слузести черни каменни блокове, изгубена цивилизация - все Лъвкрафтски неща.

Все неща от ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ искаш да кажеш. Нали и Лъвкрафт е черпил от нея, ти кво мислиш... че ТОЙ е измислил потопите, кометите и многопипалестите божества ли? :D

а иначе кво имаш предвид под "слузести черни каменни блокове" ? Новите 7 Богове ли?

shub niggurat написа:
И Мартин в момента пренаписва половината си сюжетни нишки, които е планувал за следващите си 2 книги, защото не иска да бъде най-мразения чичко в интернет.

Демек пренаписва, за да си пасне със сериала, или за да се различава от сериала?

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Юни 2020 08:15

Пренаписва - демек, измисля нов край, щото - ако това в сезон 8 е било главната му идея, дори и сакато интерпретирана, видя че не се приема добре от хората :D

Все пак мисля, че няма как ТОВА от сериала да е неговия край - твърде много сюжетни нишки ще са хвърлени в сифоня така.
Евентуално ролята на подивялата Денерис може да е Джон Конингтън, който откача лека полека, има greyscale и имаше момент, в който камбанен звън го караше да откачи още повече.

А черните камъни - има ги навсякъде в Есос. На някъв жабешки остров - toad-like статуя, която някви откачени туземци почитат ( Дагон ); Ашай цялата му архитектура е от такива камъни. Някъв изгубен, прокълнат град Yeen в Sothoryos е същото. Всичко съвпада с падението на Bloodstone Emperor-a, който е почитал паднал черен камък от небето ( комета ). Вероятно някакъв феномен тип color out of space на Лъвкрафт. :D

Във Вестерос се загатва за такава архитектура на Железните острови ( май трона им имаше нещо такова - там още Дагон/Ктулу препратки има, естествено ); както и ми се върти нещо в главата за Moat Cailin.

А описанието на род Мандърли винаги ми е било яко shadow over innsmouth - някви потни, дебелички, бледи хора, супер глууми обстановка, sigil-а им е анадолска русалка ( демек, от кръста надоле - мъж :lol: ), и т.н.

Профил Skype WWW

Аватар
Публикувано на: 11 Юни 2020 10:26

shub niggurat написа:
Пренаписва - демек, измисля нов край, щото - ако това в сезон 8 е било главната му идея, дори и сакато интерпретирана, видя че не се приема добре от хората :D

Не съм съгласен, както вече обясних в първия си пост към теб -- мисля че баш ЗАВЪРШЕКЪТ (считай, втората половина на последния епизод на последния сезон) ще е баш така в книгите.

shub niggurat написа:
Все пак мисля, че няма как ТОВА от сериала да е неговия край - твърде много сюжетни нишки ще са хвърлени в сифоня така.

ми то именно това е същността на aSoIaF до голяма степен -- тамън да се надървиш яко и да ти дойде, и накрая -- BLUE BALLS !!! :D

shub niggurat написа:
А описанието на род Мандърли винаги ми е било яко shadow over innsmouth - някви потни, дебелички, бледи хора, супер глууми обстановка, sigil-а им е анадолска русалка ( демек, от кръста надоле - мъж :lol: ), и т.н.

Е значи mermen - демек русалчовци. Древногръцка митология, брат, не Лъвкрафтска. :D

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com