Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 20 Окт 2020 09:08

Maoujou de Oyasumi ep. 3 - принцесата си измисля все по-странни куестове, прави все по-големи постижения, намира все по-редки артефакти и в същото време въобще не и пука за "играта", а гони нейните си цели. Вече поне няколко пъти можеше да се върне в къщи и дори да унищожи кралството на демоните, но подмина тези възможности с безразличие.
От друга страна чудовищата в замъка вече свикнаха и не реагират така остро, като я видят извън килията. Правят това по-скоро с рутина и досада.

Golden Kamuy 3rd Season ep. 3 - малко скучен епизод, защото във фокуса беше миналото на Цукишима и оплитането му в мрежите на лейтенант Цуруми. По-интересни неща са случват в другата група, която тотално изгуби следата на съкровището и се надява главно на Асирпа да се натъкне на подсказка от баща и.

Seitokai Yakuindomo* OVA ep. 10 - бях забравил, че съществува тази простотия, но ето нов епизод, при това нелош. Сякаш по-малко цинизми и повече нормални гегове и каламбури. Имаше и доволно количество Ранко Хата. Историята май се ориентира към финал, защото най-накрая председателката и вице-председателя планираха да отидат на нормална среща.

Профил

Аватар
Публикувано на: 21 Окт 2020 13:36

AlShu, гледа ми се някво яко mecha anime - примерно кат малък ест съм гледал Gundam Wing-a/Macross/Patlabor, та хвърлих едно око в reddit кво препоръчват и викат да се почва с Universal Century timeline-a, recap филмите или самият 0079 сериал, после Gundam Zeta и т.н.

Има ли нещо което си заслужава да се гледа от по-новите (и като цяло) mecha anime-та?

Ама аз съм много претенциозен, не ща тъпи нови анимета и като цяло признавам само oldschool anime-тата. Примерно две за последните 10 години съм се мъчил да гледам - Attack on the Titan и някво с някъв бар в отвъдния свят (даже не си спомням заглавието)

Attack-а всеки епизод по 10 мин ми recap-ват ко се случило да бавят време и главния герой не спря да циври и да изпада в някви истерични състояние. Помня, че имаше 1-2 яки бойни сцени с титаните, оназ в гората беше мн добра и толкоз --- после го дропих, мн слабо аниме.

2рото с ония бар го дропих още на 2ри или 3тия епизод.

Наскоро си изтеглих Bubblegum Crisis, AD Police и мн се кефя (защото навремето съм ги пропуснал да ги изледам целите) ама и mecha ми се гледа мн.

Какво ще препоръчаш?

Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 21 Окт 2020 14:57

Evangelion :D :D

Дори 3.0+1.0 излиза Януари 2021, тамън да наваксаш :D

/шегувам се, разбира се/

Профил

Аватар
Публикувано на: 21 Окт 2020 22:13

Agent написа:
кат малък ест съм гледал Gundam Wing

Един от най-омразните ми Gundam-и.

Agent написа:
в reddit кво препоръчват и викат да се почва с Universal Century timeline-a, recap филмите или самият 0079 сериал, после Gundam Zeta и т.н.

Това е, ако имаш амбицията да почнеш да усвояваш целия френчайз.
Принципно можеш и сам да се научиш да навигираш в него с ето тази таблица - https://en.wikipedia.org/wiki/Gundam#Media

Колоната Timeline and year - може да те ориентира в кой свят се развива заглавието. Тези с "UC XXXX" са в Univrse Century.
Това, което са ти казали е евентуално:

Mobile Suit Gundam The Movies 1-2-3 (ТВ версията е зле)
Mobile Suit Zeta Gundam
Mobile Suit Gundam ZZ
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Това е основната история така да се каже. Имай предвид, че Томино е пълен кукавеляк и героите му също. В Zeta почва да личи повече и на моменти е пълно безумие и продължава така. Иска известно свикване и чак след това почваш да забелязваш някаква система.

Ако успееш да прегазиш през това може да продължиш със следните неща от UC:
Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket
Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory
Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team
Mobile Suit Gundam MS IGLOO
Mobile Suit Gundam Unicorn
Mobile Suit Gundam Thunderbolt
Mobile Suit Gundam: The Origin
Mobile Suit Gundam Narrative

Не съм особен фен на Mobile Suit Gundam F91 и Mobile Suit Victory Gundam.

Можеш да добавиш Gundam Reconguista in G, което не е в UC, но е някъде след него.

Има един вариант да започнеш първо с Mobile Suit Gundam: The Origin, просто да видиш за какво става дума. То обяснява политическата обстановка и много по-добре от първия Gundam.
Или ако просто ти се гледа съвременна mecha с много пата-кюта и не ти дреме толкова за контекста - Thunderbolt (двата филма са по-добрата и по-пълната версия) е доста шарено и с бързи темпове.

Освен Universal Century има маса самостоятелни Gundam-и и аз препоръчвам да хвърлиш едно око на Gumdam 00, което е като фиксирана версия на Wing или пък Gundam Build Fighters, което е детинско, но добре направено и нали търсиш носталгия...

Agent написа:
Има ли нещо което си заслужава да се гледа от по-новите (и като цяло) mecha anime-та?

Никой вече не влага такива пари в mecha освен Sunrise, там който държи лиценза за Macross и някакви случайни адаптации на игри (Muv-Luv и Войните Сакура не ти трябват примерно) или пълни идиотщини (като SSSS.Gridman).

Сещам се за по-стари, като:
Orguss 02 OVA (гледай само тази OVA, без дъртия ТВ сериал)
Fullmetal Panic! (Fumoffu и The Second Raid са най-добрите части иначе първи сезон е муден и не много красив или пък смислен)
Overman King Gainer е поредното супер-странно творение на Томино.
Redline не е точно mecha, но го препоръчвам този филм (и prequel-а Trava).
Votoms е старо и супер-дебилно заглавие от типа на Gundam 0079. Обаче френчайзът надобрява в Soukou Kihei Votoms: Pailsen Files, Soukou Kihei Votoms: Koei Futatabi и Soukou Kihei Votoms: Gen`ei Hen.
Tengen Toppa Gurren Lagann - ако ти се гледа super robot
Tiger & Bunny - може да мине за mecha
Zone of the Enders: Idolo + Zone of the Enders: Dolores
Obsolete е от миналата година и изглежда ужасно, но sci-fi идеята и политико-икономическите наблюдения са интересни. Освен това е кратко.

Апропо, от Patlabor какво си гледал - той първо OVA-та, три филма, ТВ, OVA-към ТВ-то...
Същият въпрос за Macross - гледал ли си Macross Zero и Macross Frontier?

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Окт 2020 23:00

@Omega - гледал сам ги Evangelion, мерси за припомнянето кога ще излиза 3.0!

@AlShu - Gundam-ите точно щот са много за тва и питах... :lol: Иначе Gundam:Unicorn го хвалят също. Ще видя ко ще почна да гледам, имам Bubblegum-a да довърша първо.

- Redline съм го гледал ест, Trova prequel-a не съм.
- Orguss 02 OVA ме заинтригува, added към watchlist
- Tengen Toppa Gurren Lagann го знам и отдавна се каня да го гледам, май тва е най-стабилното тука от това което не съм гледал
- Votoms-а не ми вдъхва доверие нещо
- Obsolete мн добър дизайн и май има бая екшън без постоянно циврене на някой teengager. Напомня ми на "Heavy Gear 2"... Ама ебахти анимацията 5 fps, особено при сцените с хората.
- Patlabor съм гледал 2та филма (movie canon).
- Macross съм гледал само "Super Dimension Fortress Macross"

Мерси за предложенията!

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Окт 2020 10:15

Agent написа:
Иначе Gundam:Unicorn го хвалят също.

То това е, че за да го оцениш оптимално трябва да си гледал ядрото на Universal Century (Gundam 0079, Gunadam Zeta, Gundam ZZ и Gundam: Char's Counterattack).
Има маса препратки към събития и персонажи. Примерно добре е да познаваш Минева Заби и телохранителката и.

Agent написа:
Patlabor съм гледал 2та филма (movie canon)

Най-старото OVA и третият филм също са канон (и част от един и същи timeline). Честно казано аз наверемето първо гледах втория филм и подобно на първия GITS филм не го харесах, защото ми се губеше контекста.
Години по-късно почнах с най-старото OVA и колкото да е идиотска и странно в началото (5-6 епизод са сериозни) ме запозна с героите и после харесах всичките филми. Вече TV-то и второто OVA не са особено добри, но те са и друга timeline.

Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 2 - нещо втори епизод не ме зарадва толкова. Много лесно се измъкнаха.

Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 4 - а, не била Кикьо това от превюто, само нейният образ заимстван от дървото. Нашите хора се върнаха в Сенгоку периода и сега трябва да започнат да разплитат преждата...и естествено започнаха с фал. Поне намекнаха какво се е случило и къде е Кагоме.

Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 4 - това което харесвам тук е, че историята въобще не се тутка. Разкриха, че Аван е героят от легендите и дори предишния mao следи известен level up се завърна, за да му изплати дълга с лихвите размазвайки го от бой. Още разкриха, че зад този mao седи още по-мощна фигура: daimao.

Detective Conan ep. 985 - твърде очевидно е какво се случва в това AO, но поне прилагат някакви детективски методи, за да разкрият истината.

Jujutsu Kaisen (TV) ep. 4 - почват да превъртат някои обяснения на бързи обороти, като в GOH, но поне визията е прилична.

Akudama Drive ep. 3 - почивка от бесния екшън с малко heist movie trope-ове.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Окт 2020 10:33

Maoujou de Oyasumi ep. 4 - ей така между другото принцесата намекна, че е хвърлила око на цялото царство на демоните и предвид колко е пробивна и нахална, нищо чудно в крайна сметка да го оглави.
Препратката към Detective Conan беше доста забавна, особено в светлината на това, че маса от сеютата имат роли там, а най-голямата е на Rikiya Koyama.

Golden Kamuy 3rd Season ep. 4 - естествено при първия срещнат цирк нашите хора се набутаха в него и направиха още по-голям такъв.
Младши лейтенант Който се оказа талантлив акробат.
На Сугимото се падна най-зловещата задача, но по щастливо? стечение на обстоятелствата не трябваше да си върши истинско харакири, а закла някакви типове от руската контрразведка.
В близко сюжетно бъдеще се очертава още един затвор за проникване и бягство от него - периодично повтаряща се тема в Golden Kamuy.

Профил

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 27 Окт 2020 12:15

Най-накрая имаме нова информация за Pacific Rim анимето:

Pacific Rim: The Black
Цитат:
Long ago, humanity defeated the Kaiju. Now, they’re evacuating Australia. Join a pair of siblings and their battered, long-abandoned Jaegar as they battle across a continent of danger.

Image

Image

Изглежда и звучи... ужасно зле :D
Ще му дам шанс, защото съм голям фен на франчайза, но ми се струва, че ще се повтори ситуацията с Uprising.

Edit: Ще го пуснат по някое време през 2021.

Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 27 Окт 2020 14:35

Явно е някакъв модерен нетфликс дизайн. Супер много прилича на трите филма за Годзила пак там. Не е красиво но се свиква.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Окт 2020 14:45

the_presator написа:
Изглежда и звучи... ужасно зле :D

Ми погледни други проекти на Polygon Pictures, като - Sidonia no Kishi, Blame!, Godzilla, Levius и пр. и ще разбереш, как целият проект е бил в грешния коловоз още от самото начало.

Профил

Аватар
Публикувано на: 30 Окт 2020 10:04

Akudama Drive ep. 4 - битка в тясно пространство с екзекуторите показваща някои от непознатите страни на главните герои, преплетена с идиотски реакции и забавни диалози. Реално нямаше толкова кютек, но чувството за напрежение и динамика е създадено много добре. Значи можело да има и такива стегнати сцени, а не само безкрайното разтакаване на battle shounen-ите, които биха направили поне 20 епизода от този материал.
Поредната доза worldbuilding и най-накрая нашите хора се срещнаха с мистериозния си шеф.

Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 3 - неочаквано отклонение в setting сякаш взет от филм на ужасите. То звучеше дори по-интересно от централната история и хвърли известна светлина върху мръсните практики на империята. Може би дори е намек за истинската причина за апокалипсиса.

Kusoge tte Iuna! Animation ep. 1 - история за персонажите в боклучава jrpg игра, които се опитват да възстановят репутацията и, ползвайки вградения инструмент за редактиране на нива.
Епизодчетата са кратки, та още не е ясно накъде отиват нещата, но предполагам ще е пълно с jrpg пародии.

Профил

Аватар
Публикувано на: 02 Ное 2020 09:42

Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 5 - нови персонажи, нови противници.

Jujutsu Kaisen (TV) ep. 5 - три "любими" неща: флешбек по време на бой, битката в която нашите нямат никакъв шанс приключва, защото лошкото взима странно решение и главният герой уж си е заминал, ама не.
Новите персонажи са забавни, но появата им е подготовка за друго омразно клише "турнирен арк в най-неподходящото време".

Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 5 - забавен бой, който не приключи толкова забавно. Предполагам, че ако това беше Dragon Ball щеше да го точат 10-15 серии.
Следващия път момичето с пистолета се присъединява към бандата.

Detective Conan ep. 986 - както повечето AO-та, които почват относително смислено, краят не е толкова логичен.

Профил

Аватар
Публикувано на: 03 Ное 2020 12:07

Golden Kamuy 3rd Season ep. 5 - от урок по етнология епизодът премина рязко в снайперистки екшън. Заслугата е на лейтенант Цурими, който правилно е предвидил, че групата на Асирпа ще се опита да премине границата и е подсказал на руснаците, че в нея се крие цареубиец.
Без да е голяма изненада Огата се справи почти напълно с граничарите. Шанс има само техният стрелец Василий (абе, този човек няма ли фамилно име?).

Maoujou de Oyasumi ep. 5 - покрай всичките си психопатии принцесата е и социопат. Нещастната харпия не знае колко близко се размина с оскубване или дори отрязване на крилата.
Растителната мацка (тя трябва да е лимнада с тази лилия на главата?), която силно съчувстваше на Суя също се шокира докато последната се разправяше с брат и.
Останалите от замъка изглежда вече се адаптират към ситуацията и вече третират принцесата предимно с досада.

Профил

Аватар
Публикувано на: 09 Ное 2020 10:01

Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 6 - беее, шарени каринки, но главната атракция засега е Мороха. Дъщерите на Сешумару са досадни и мрънкави.
Monster of the week беше демонична котка.

Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 6 - задължителното някой от главните герои да се скара и изложи безброй пъти точно пред love interest-ът си.
Крокодайн е забавен лошко.

Detective Conan ep. 987 - типичен anime original.

Jujutsu Kaisen (TV) ep. 6 - поне лошкото вътре в главния герой има нещо като акъл.
Уроците на Годжо-сенсей са нетрадиционни и идиотски. Да видим, как ще проработят.

Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 4 - без да е голяма изненада контрабандистите на оръжие се оказаха спонсорирани от клон на тайните служби, който в същото време се занимава и с още по-мръсни неща.
Установявайки това шпионката го закъса.
Неочакван флешбек за един от главните лошковци.

Kusoge tte Iuna! Animation ep. 1-2 - нискобюджетна пародийка на тема JRPG. Нищо особено.

Akudama Drive ep. 5 - нямаше екшън в този епизод. Не разкриха и нови тайни.
Скука.

Taiyou no Kiba Dagram ep. 1-22 - боклучаво изглеждаща и боклучаво написана дърта mecha. Напомня бегло за Gundam, Votoms, Ginat Gorg и подобни Sunrise-щини.
И аз не знам защо я гледам. По-добре би било да rewatch-а Vifam, дето е от същите хора, но значително по-забавно, интересено и не се взимаше насериозно.

Chikyuu Bouei Kigyou Dai-Guard ep. 1-3 - кретенска mecha, която прескочих навремето. Малко напомня за GaoGaiGar, нищо че от Xebec, а не Sunrise.
Може би ще я догледам, но не е нещо впечатляващо.

Профил

Аватар
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Публикувано на: 15 Ное 2020 08:41

На половината съм на Sailor Moon R и за жалост не ми харесва колкото първия сезон.
Първо ми е странно как дуят драмата в анимето.

Първо Мамуру е забравил коя е Усаги, после я избягва, защото има видение как ако тя ще е с него, тя ще умре, въпреки че винаги, когато са били заедно, тя е оцелявала.

Въобще това не ми изглежда нещо, което той би направил. Не е съобразено със създадената характеризация в първия сезон. Няма пита Луна какво става? Няма да търси помощ?

Второ, относно Чибиуса и Шинго. Не ги понасям. Чибиуса е недисциплинирано хлапе, което постоянно изкарва Усаги като виновна, а родителите никога не поемат отговорност за нея и обвиняват собствената си дъщеря!!! Злодеите винаги я откриват, защото решава просто да избяга от другите, да не сподели какво е намислила и при някаква опасност, тя започва да плаче толкова силно, някакъв свръх лъча от светлинна енергия се появява. Никой не ѝ се кара, освен Усаги, а то другите същества, включително Луна, тъпи каквито са, решават, че тя прекалява.

Буквално, Чибиуса се събужда през нощта, вижда че Усаги се храни от тъга, защото е била отцепена от Мамуру, защото си е намерил друго гадже. ТА ЧИБИУСА ТРЪГВА НАВЪН ПО СРЕД НОЩТА да го дири по пижама, защото тя не вярва, че той има друго гадже, защото тя, която е на 5-6 години ИСКА ДА СЕ ОМЪЖИ ЗА НЕГО. Той е на 18-20 години.

И разбира се, защото е тъпо хлапе, не се оглежда дали минават коли, един камион за малко да я сгази. Тя започва да плаче, което довежда лошите при нея. Тъпото създание е спасено едва-едва от Сейлър Сеншитата и Мамуру. Ама някой казва ли ѝ колко е тъпа, неотговорна, алчна и опасна за самата себе си???? НЕ.

Шинго е долен педераст, който не уважава сестра си. То въобще не може да се каже, че е смешно или забавно неговото отношение. И той избягва всякакви отговорности и ги прехвърля на сестра си. Той просто не е за харесване. Всеки път като чуя БАКА УСАГИИИИ ми се ще тир да го прегази, дейба.

Също така, защо всички, освен Усаги, са станали по-добри в борбата срещу злите и не чак толкова злите сили? В първия сезон, Мамуру дори не можеше да победи Джедайт сам, а сега половината победи са благодарение на него. Другите Сайлър Сенши имат по още едно или две умения. Синята мисля, че даже има три!

Оф, това е другото нещо, просто не харесвам Ами. Единствената ѝ характеризация от първия сезон до сега е, че е много умна. На национално академично ниво е най-добра. Тя дори не оставя Чибиуса да спи в 10 ч., а я кара да учи до 11 през нощта. WTF?! Тая ще е от ония досадни работохолици, които се престарават и очакват същото от съработниците си.

Друго, злодеите във втора част ми се струват доста странни. Някакви извънземни, които не знаят какво е любов и са психопати, които боготворят дърво, което не разбират. И другите са пък толкова жалки, те не могат да отвлекат едно 5-годишно дете.

Харесвам как Коан е нарисувана, сякаш е от 50-те или 60-те. Много е сладуресто. Big Bad изглежда на педал. Ма то двама от офицерите на кралица Берил пък си бяха...

Виждам, че в третия сезон има лесбийки. Мразя лесбийки. Малко съм разочарован от анимето сега, не знам дали искам да го продължа.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Ное 2020 12:34

Jotaro97 написа:
Първо ми е странно как дуят драмата в анимето.

Тъй де, shoujo.

Jotaro97 написа:
Чибиуса е недисциплинирано хлапе

Като се има предвид, коя е майка му, това е логично. Егоистичното безотговорно поведение и способността да се забърква в големи каши също е наследствено.

Jotaro97 написа:
Ама някой казва ли ѝ колко е тъпа, неотговорна, алчна и опасна за самата себе си?

Тя и без това им е промила мозъците да я мислят за роднина, може още да им е казала да не и се карат.

Jotaro97 написа:
Шинго е долен педераст, който не уважава сестра си.

Мисля, че авторката го беше базирала на брат си.

Jotaro97 написа:
Също така, защо всички, освен Усаги, са станали по-добри в борбата срещу злите и не чак толкова злите сили? В първия сезон, Мамуру дори не можеше да победи Джедайт сам, а сега половината победи са благодарение на него. Другите Сайлър Сенши имат по още едно или две умения. Синята мисля, че даже има три!

Типичният super sentai баланс (т.е. дисбаланс). Главният герой трябва да е nerf-нат, за да може да ass pull-не невероятни сили във финалната битка на сезона.

Jotaro97 написа:
Тая ще е от ония досадни работохолици, които се престарават и очакват същото от съработниците си.

Доколкото знам най-популярният персонаж от сериала. Публиката си я е харесвала такава зубърка.

Jotaro97 написа:
Друго, злодеите във втора част ми се струват доста странни. Някакви извънземни, които не знаят какво е любов и са психопати, които боготворят дърво, което не разбират.

Тази част е anime original понеже са били настигнали мангата.

Jotaro97 написа:
Харесвам как Коан е нарисувана, сякаш е от 50-те или 60-те. Много е сладуресто. Big Bad изглежда на педал.

Прототипът и дори е по-древен, взет е от кабуки театъра...а там всички роли се играят от мъже.

Jotaro97 написа:
Виждам, че в третия сезон има лесбийки. Мразя лесбийки. Малко съм разочарован от анимето сега, не знам дали искам да го продължа.

Доста yuri елементи нататък, също и известна доза yaoi. Хем е типично за shoujo, хем Kunihiko Ikuhara е писал и режисирал някои от епизодите.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Ное 2020 15:41

Човек, ти да не си ходеща българска тривия за анимета. Кажи-речи отговаряш на всички въпроси в тази тема.

Ретроспективно, разбирам как издразненията ми са глупави. Най-вече дразнението ми идва от това, че са прецакали гладкостта на историята. Или flow, или както и да се казва на български. Потокът или нещо такова. Първият сезон досто добре вървяха епизодите.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Ное 2020 23:47

Jotaro97 написа:
Човек, ти да не си ходеща българска тривия за анимета. Кажи-речи отговаряш на всички въпроси в тази тема.

- Определено има българи с по-богата аниме обща култура от моята...или пък с по-добра памет.
- Просто се опитвам да отговоря, в никакъв случай не съм последна инстанция.

Jotaro97 написа:
Ретроспективно, разбирам как издразненията ми са глупави.

Ми не, просто Sailor Moon си е глупаво...но пък и хората го харесват точно за глупавите му черти. (Предвид, че и главната героиня е тъпа блондинка...аз пък харесвам другата буквално тъпа блондинка в шоуто - Sailor Venus бивша Sailor V. Тя поне е спортна мадама. Харесвам и мангата за нея, а мангата на Sailor Moon я дропнах.)

Jotaro97 написа:
Първият сезон досто добре вървяха епизодите.

Бе не съм сигурен, на мен той винаги ми е вървял най-трудно и най-накъсано, защото има маса отклонения от основната история (всички от тях филъри, т.е. не по мангата). Най-яркият пример е епизодът със Семейство Адамс.

Най-големият филър обаче е четвърти сезон - така нареченият арк с еднорога.

Профил

Аватар
Публикувано на: 16 Ное 2020 09:57

AlShu написа:

Бе не съм сигурен, на мен той винаги ми е вървял най-трудно и най-накъсано, защото има маса отклонения от основната история (всички от тях филъри, т.е. не по мангата). Най-яркият пример е епизодът със Семейство Адамс.

Най-големият филър обаче е четвърти сезон - така нареченият арк с еднорога.

Самите епизоди вървят добре. Това си е епизодичен сериал. Не са пряко свързани действията. Има основна нишка, но тя не е така разположена, както примерно в оная педалщина Наруто.

Виждам, че това вече не е толкова вярно за R.

Иначе, доколкото знам, май само малко над 10-на епизода са по мангата.

Сега гледах 25-ти епизод на R и това е задължителния епизод за Ами, където разбираме, че тя играе шах. Не само че играе шах, тя е водеща сред юнушите, защото това е само естествено. Умните хора просто обичат шах и са много добри на шах. Тя е най-умната, значи е най-добрата на шах. Баси идиотщината.

Всички Сейлър Сенши бяха някакви слаби в този епизод. Тъксидо Камен... прави само едно движение, където те очевидно са използвали предишна анимирана клетка.

Като възпитателен епизод, става, макар че намирам Берфиер/Бертиер за доста досадна и нямаше да е загуба ако просто УМРÉ.

Относно носорога - мисля, че съм виждал клип на Чибиуса да се съблича пред някакъв кон.

Профил

Аватар
Публикувано на: 16 Ное 2020 15:45

Jotaro97 написа:
Относно носорога

То еднорогът принципно се изобразява, като кон с рог на челото. Обича девици.

Ти ся на Марко Поло ли ще ми се правиш?

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com