Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 26 Апр 2016 21:41

В България пазара за ретро игри и конзоли е супер умря по мое мнение. Нищо хубаво не се продава , има много боклуци на някакви много високи цени.

Онзи ден гледах обява за SEGA Saturn за 60 лева. Продавача писал: ''Май работи ама не съм сигурен. Завърта диска , ама нямам кабел за телевизора''.

Преди повече от 1 година бях гледал обява за Atari Jaguar за 250 лева ! Само с една дискета, Cyber Morph. Само който знае какво представлява тази игра , може да си представи за какъв мазохизъм става на въпрос , да се играе. Разбирам първите 6-7 минути може да е забавно за гавра , но след това ти идва да я изхвърлиш през балкона. Where do you learn to fly ? :)
250 лева , разбирам поне да имаше и други дискети , ама ... и писал отдолу ''Играта е само за ценители , моля да не ми звънят хора които не разбират '' Онзи ден гледах случайно и още му седи обявата. Година и половина след това е сменил тактика , махнал цената и писал - Продадена. Ама иначе обявата си седи, ама писал че е продадена.

Някои ако има някаква конзола за продаване може да ме офертира. Мене ме зарибяват конзолите от ерата на 3D-то. Тези по архаичните - NES , SNES , Mega Drive , не ме кефят много. Предпочитам - N64 , PS One , Saturn , Jagaur , Dreamcast и други доста имаше , в момента по памет не мога да се сетя.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 27 Апр 2016 05:25

Аз си търся Sega Dreamcast и оригинална Mega Drive model 1. Ако някой има такива машинки да ми пише на ЛС да се спазарим :D

В продавалника обявите са малко, а цените са абсурдни. Не ми се занимава с ebay и подобни.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Май 2016 09:03

@NoName:

Тези цени ми изглеждат напълно нормални, честно казано. Все пак говорим за антика с огромно културно значение.

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Юни 2016 13:39

Да се похваля - след 7 години дебнене на обяви или отлагания заради липса на пари, най-сетне се сдобих с това чудо на японската цифрова техника :D :

Image

Sega Dreamcast - може да се каже, че съм фен на тая конзолка, въпреки че досега съм я гледал само на картинки. Играл съм доста игри на NullDC емулатора, но съм почитател на автентичния начин за играене на игри :D .

Image

На живо изжлежда още по-яко. Симпатичен и компактен дизеайн, но въпреки това тежи и се чувства като нещо солидно. За мен това е най-добре изглеждащата конзола. Сдобих се с нея за малко пари, но се нуждае от доста човъркане - батерията на часовника е за смяна, портовете на джойстиците не бачкат, трябва да се смени едно бушонче, кабела за видеото прекъсва, трябва да се смажат движещите части и т.н. На снимките не се личи, но има доста замърсявани по корпуса, както и пожълтявания. Всички тези проблеми са лесно отстраними и когато имам време ще се захвана с удоволствие :D

Ако намеря от някъде Gamecube, ше имам всички популярни конзоли от шестото поколение, но това вече ще бръкне доста в бюджета, а и не съм такъв фен на Nintendo игрите.

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Юли 2016 02:49

vanmx написа:
Да се похваля - след 7 години дебнене на обяви или отлагания заради липса на пари, най-сетне се сдобих с това чудо на японската цифрова техника :D :

Spoiler for :
Image

Sega Dreamcast - може да се каже, че съм фен на тая конзолка, въпреки че досега съм я гледал само на картинки. Играл съм доста игри на NullDC емулатора, но съм почитател на автентичния начин за играене на игри :D .

Spoiler for :
Image

На живо изжлежда още по-яко. Симпатичен и компактен дизеайн, но въпреки това тежи и се чувства като нещо солидно. За мен това е най-добре изглеждащата конзола. Сдобих се с нея за малко пари, но се нуждае от доста човъркане - батерията на часовника е за смяна, портовете на джойстиците не бачкат, трябва да се смени едно бушонче, кабела за видеото прекъсва, трябва да се смажат движещите части и т.н. На снимките не се личи, но има доста замърсявани по корпуса, както и пожълтявания. Всички тези проблеми са лесно отстраними и когато имам време ще се захвана с удоволствие :D

Ако намеря от някъде Gamecube, ше имам всички популярни конзоли от шестото поколение, но това вече ще бръкне доста в бюджета, а и не съм такъв фен на Nintendo игрите.

Поздравления! :)

Учудва ме, че такива проблеми описваш като "лесно отстраними". Това с неработещите джакове за джойстиците ми звучи като нещо, което си изисква бая експертиза, за да се отстрани. Откъде си я придобил? И какво е необходимо да направиш, за да го поправиш?

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Юли 2016 01:19

Конзолата я оправих отдавна, работи си като чисто нова, даже превъртях на нея първия Sonic Adventure и Soul Reaver 1 :D

С рисърч в гугъла и мерак за човъркане всичко се оправя. В случая става дума за един елемент на платката с портовете, който понякога изгаря заради джойстици ментета или ако джойстика се изкара докато конзолата работи. Оказва се често срещан проблем при тия конзоли. Нещата се оправят за 5 минути с няколко лева, отвертка и поялник :D

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com