Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 09 Ное 2016 21:27

Андрей... настрана от политическите догми - щото май вече изяснихме, че понятия като ляво и дясно в Бг просто не съществуват, нали се сещаш, че "десният" тип мислене акцентира върху свободата на индивида?

Как това се връзва с примирението ти да бъдеш изнудван от отчаяните ходове на ББ, който всеки път плаши с оставки? Да гласувам за Цачева, щото Бойко казал, че ще подава оставка...

Ми да подава бе. Той е тоя, който трябва да играе хоро според гласа на хората, а не цяла държава да си гризе ноктите заради него цяло десетилетие. Ще дойде времето и неговата личност да се срине и ГЕРБ да претъпри трансформация - това е абсолютно неизбежен процес и предпочитам да се осъществи скоро отколкото късно.

Ако БСП направят правителство, това ще е, защото Борисов им го е позволил, а не защото аз съм гласувал за кандидата им за президент. Хората ще трябва в един момент да спрат да позволяват на Бойко да си измива политически ръцете с гласовете им - колко години едни и същи номера ще трябва да гледаме?

- Алминатора

"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 09 Ное 2016 23:47

Момчета, отново Ви повтарям, че не съм симпатизант на ГЕРБ. Никога не съм гласувал за тях, винаги гласувах за РБ/ДСб. Сега за първи път ще гласувам за кандидат на ГЕРБ на втория тур защото, ако спечели кандидат на БСП това е катастрофа. И не ми излизайте с обяснението, че не било голяма работа. После като дойде правителство на БСП и ДПС ще ви питам.

Впрочем отлично Ви разбирам , ще гласувам за Ц.Ц. с отвращение, ако бяхте казали, че няма да гласувате изобщо на балотажа, бих ви разбрал, много хора точно така ще постъпят. Но подкрепата ви за Р.Р. е изумителна за мен.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 09 Ное 2016 23:52

Е съвсем ясно съм написал причините за гласуване за рр, няма какво да те изумява.

Профил

Публикувано на: 10 Ное 2016 00:04

Маце Борко написа:
Ако БСП направят правителство, това ще е, защото Борисов им го е позволил, а не защото аз съм гласувал за кандидата им за президент.

По тази логика, ако някой опре пистолет до някой твой близък и каже да направиш еди какво си, иначе ще го гръмна и ти не го направиш, излиза, че ти не си виновен, защото онзи го е гръмнал, а не ти :D

Трябва да се гледа каква е действителността, а не някакви типове мислене и т.н. Като БСП са заплаха се прави всичко възможно да се премахнат. То затова е и израза "гласувам за най-малкото зло". БСП са най-голямото.

А и честно казано не виждам с какво този Радев изобщо е толкова велик, колкото го изкарвате, че да си пренебрегна омразата към БСП, за да гласувам за него. Някакъв пилот, който решава да се прави на президент. Дори да е най-великия, бидейки от БСП, ще го играе русофилски, не мерси.

И аз като Андрей бих ви разбрал ако не гласувате на балотажа, дори донякъде горе-долу бих ви разбрал ако гласувате за РР на балотажа, в случай, че Цецка ви е изключително неприятна. Не разбирам обаче защо по дяволите трябва да гласуваш за него на първи тур както много хора тук.

Андрей, как за първи път бе, не гласува ли за Плевнелиев на балотажа? Аз тогава гласувах за него, сега ще ми е втори :D

Профил Skype

Аватар
Заглавие: Re: Ицборни дицкуции
Публикувано на: 10 Ное 2016 00:50

Gipo написа:
Напълно подкрепям. У нас президентската позиция е просто фасада. Измежду двата варианта - Ц.Ц и Р.Р., аз лично предпочитам Р.Р., защото поне е по-представителен човек, владее езици, видял е свят, постигнал е някакви неща. Имаше някакъв коментар, че не трябвало да е Р.Р., защото не бил наясно с политиката. Не съм съгласен, защото за да се издигнеш до неговата позиция се изискват и чисто политически качества - а именно находчивост, двуличие(да прецакаш който трябва, за да се издигнеш ти, а не той), хитрост и тн :). Тоест не става само с пилотски качества и добродетели. А Ц.Ц. е покемон, който по никакъв повод не трябва да става президент. А това, че и двамата ще обслужват едни и същи интереси е повече от ясно. У нас се обслужват интересите на корпорации и банки, в сащ примерно се обслужват интересите на оръжейните компании, корпорации и банки.

Само с няколко изречения общо взето каза всичко.
Е, не съм съгласен с цинизма ти относно това как Радев се е издигнал докъдето е, защото все пак нямаме информация за тези неща.
Относно президентската позиция - може да е фасадна в политическия аспект, но има възможност да е потентен фактор в етичния и морален аспект.

Относно обслужването на интересите - това е причината, поради която гласувах с НЕ по въпроса за субсидиите на референдума. Със сегашната си финансираност, партиите и народните представители имат поне някаква малка възможност да не са напълно зависими от олигарсите и поне малко място за лавиране и мърдане, с което все пак могат да служат и на интересите на обикновения човек.
Ако обемът на тези субсидии се намали до 1 лев/глас, то тогава това пространство за шаване съвсем ще изчезне, и вече политиците ще са съвсем подчинени на олигарсите.
(Между другото Борисов каза точно същото в последното си изказване, което беше рядък момент на яснота и прозрачност от негова страна.)

Тогава вече решението на всички обществени проблеми ще започне да изглежда като постижимо единствено чрез... ъ-ъ-ъ, не знам и аз какво. Но няма да е чрез политически и демократични средства.
Всъщност тази идейност и мислене не са само изолирани за България, а са нещо проправящо си път и на глобално ниво, поне в рамките на Западната цивилизация. Я гледайте само какво става - Тръмп спечели в САЩ, напук на всички социолози (както и в БГ - каквото повикало от планетата - така и по спътниците в орбитата ѝ; в Европа също ще стават изненади). Путин остаря и може да изпуши всеки момент, а Ердоган вече си трещи. За мигрантския поток (за който поне според мен няма причини за сериозни опасения, но ходи обяснявай на плебса...) мисля че няма нужда да обяснявам.
Гражданската война в Сирия пък е към края си, и завършекът ѝ със сигурност ще остави много играчи адски недоволни, докато пък други могат да се възгордеят и да се свръхамбицират.

И - пуста балканска съдба, ние в България сме точно в центъра на тази перфектна буря от събития и промени. Като горещата точка между разместващи се тектонни плочи.

Живеем в интересни времена. Само че по лошия начин.

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 10 Ное 2016 08:00

Der Meister написа:
Андрей, как за първи път бе, не гласува ли за Плевнелиев на балотажа? Аз тогава гласувах за него, сега ще ми е втори :D

Не, не гласувах на балотажа и съжалявам за което. Тогава не го познавах, мислех че е просто някакъв безличен послушко, който Борисов поставя на този пост (вероятно и самия Борисов така си е мислил). Пък той излезе най-достойният президент, който сме имали.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 10 Ное 2016 09:39

Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

edit: also of interest: http://www.cracked.com/blog/6-reasons-trumps-rise-that-no-one-talks-about/

Профил

Аватар
Публикувано на: 10 Ное 2016 12:26

Изборът е наистина труден...
Image
Image

Профил

Аватар
В момента играе: не казвам
Публикувано на: 10 Ное 2016 13:20

http://trumpdonald.org/

епикь

Профил

Аватар
Публикувано на: 10 Ное 2016 16:06

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1136886983015539&set=a.162382350466012.24148.100000827457171&type=3&theater

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 11 Ное 2016 14:13

Ако се абстрахирате от личните си убеждения, какво мислите за статията?

http://ekipbg.com/debatyt-radev-tzacheva/

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Ное 2016 14:14

Мисля, че не се отваря линка :lol:
Едит: сега е ок. Статията отговаря на случилото се, да.

Профил

Публикувано на: 11 Ное 2016 19:10

Отказах се да чета когато стана въпрос за бащи и майки.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 11 Ное 2016 19:36

Der Meister написа:
Отказах се да чета когато стана въпрос за бащи и майки.

Напълно съгласен. Който позволява да си повлиява избора от такъв тип анализ, по-добре изобщо да не гласува.

edit: макар че всъщност тези избори трудно могат да се нарекат вот на разума... На доста хора просто им е писнало и има твърде много неяснота в глобален и локален план, за да може човек ясно да се застъпи за каквото и да било в политически план с непоколебима сигурност; по-скоро е вот на емоцията.

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Ное 2016 23:53

След като вече изказах мнението си, че е абсурдно човек с десни, про-европейски, про-западни и т.н. разбирания да гласува за кандидат на БСП, ако ще Исус Христос да издигнат, реших все пак да изгледам последния дебат между Цачева и Радев. Така да се каже, да придобия малко лични впечатления от двамата кандидати.

Дебатът по канал 1: https://youtu.be/poIQGhAVE8U

Първо да отбележа, че никак не ми беше лесно, особено след като следях Американската кампания в течение на 18 месеца. До тук съм изгледал първите 30 мин. останалото утре.

По-голямата част от дебата бяха празни приказки, от които обаче се открои про-европейската и про-НАТО-вска позиция на Цачева, която изглежда, държи се и говори по-добре от генерала. Приказките на Радев е все едно слушам някой пенсионер от БКП на пейката пред блока. Разбира се той не зае открито про-руска позиция (до момента), но сред празните приказки се открои позицията за "пропуснатите възможности" във връзка с проектите от "големия шлем" на Първанов - Южен поток, Белене и т.н. Тези канцерогенни проекти, са анатема за всеки човек с про-европейски, про-демократични и про-НАТО-вски настроения, така че за мен това беше напълно достатъчно. Р.Р. е Първанов 2. Ще ми се да разбера обаче, какво кара "Умерени демократи", като Морко и Гипо да продължават да подкрепя червения генерал?

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 12 Ное 2016 01:51

Това, че е по-добър кандидат за президент от цц :) казахме го доста пъти.

Профил

Аватар
В момента играе: Във форума.
Публикувано на: 12 Ное 2016 02:03

Андрей, разбирам позицията ти и съм на твоето мнение, макар и по различни причини. Само не сравнявай последния сносен президент, който имахме с неадекватния Радев, защото разликите са от небето до земята!

Първанов водеше далеч по интелигентни дебати с противниците си(ако не вярваш изгледай някой предизборен дебат), освен това не се дупеше нито на руснаците, нито на американците. Гледаше да лавира и успя, въпреки многото партии, които се изредиха да ни управляват по негово време. Бори се до последно и заряза БСП едва когато се убеди, че няма спасение и бъдеще за партията, изцяло държана от олигархичния кръг около нея. Не беше безгрешен Първанов, но Радев е като първолак в политиката, сравнен до него.

В крайна сметка и двамата кандидати за президент са две стъпки дори зад Плевнелиев, което е достатъчно показателно :(

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 12 Ное 2016 03:41

Първанов съм го слушал на живо как разправя простотии от рода на "най-естествения и логичен път който може да поеме България е сътрудничеството с Русия" И е типичния дърт комунист, направо мирише на ДС :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Ное 2016 09:16

vanmx написа:
Първанов съм го слушал на живо как разправя простотии от рода на "най-естествения и логичен път който може да поеме България е сътрудничеството с Русия" И е типичния дърт комунист, направо мирише на ДС :D

Радев е същата работа, макар че се старае да го прикрива малко.

Gipo написа:
Това, че е по-добър кандидат за президент от цц :) казахме го доста пъти.

Поне от дебата който гледах, не виждам как.

Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 12 Ное 2016 10:39

Нали? Няма дядо разстрелян от "комунистите", значи не става за обединител на нацията! :lol:

Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com