Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Дек 2018 23:29

iskam_keri_russell написа:
Всичко това е изненадващо огромен breakthrough за изненадващо кратко време.
Човек не знае дали да се радва, или да се стресне.

Нещата отново се задвижват:

Първо, неофициалната страница на Сирийската Арабска Армия прави този пост във Фейсбук:
Very soon.

После:
BREAKING — Ердоган: Турция отлага офанзивата си в Североизточна Сирия след решението на Тръмп да изтегли Ю-Ес части оттам.
Това може да значи тооолкова много неща...

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 22 Дек 2018 09:44

BREAKING:

Оказва се че решението на Тръмп за изтеглянето на американските части от Сирия е било взето след разговор с Ердоган по телефона проведен на 14ти декември, в който Тръмп е помолил Турция да разчисти ИДИЛ от Сирия и Ердоган се е съгласил.
Информацията за това е изтекла и от американски, и от турски източници.

---

Мнение от военослужещ в анти-ИДИЛ кампанията по случая с оставката на Матис:
Цитат:
“Mattis is a marine, a man of his word. He made promises to the SDF, he broke them. I think that was the issue.”

---

Заместник-председателя на SDF Риад Дарар е направил следното изказване пред ливанските АлАкбар Нюз:
Цитат:
“Syrian Army is the symbol of the country, protecting the borders along with SAA is a national action. Federalism project was a necessity in the past but we changed it with democratic decentralization.”

лол. Ебати нагъзвачеството. Буквално 6 часа по-рано бе направил заявление заемащо обратната позиция. :D

---

Франция публично обявява подкрепата си за SDF.

---

Израел ще ескалира борбата си срещу "Иран" в Сирия след американския изход

Забележете че съм сложил "Иран" в кавички. :D :D :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 22 Дек 2018 22:58

Брет МакГърк, топ Ю-Ес пратеник в Сирия по казуса ИДИЛ подава оставка.

Цитат:
Brett McGurk, special presidential envoy for the Global Coalition to Defeat ISIS, had been planning to exit his post in February 2019. But sources tell CBS News that he informed Secretary of State Mike Pompeo that he will accelerate his departure due to a strong disagreement with President Trump's snap decision to withdraw 2,000 U.S. troops from Syria, effectively abandoning U.S. allies in the region.

McGurk submitted his resignation on Friday, just one day after Defense Secretary James Mattis quit his post citing fundamental disagreements with the commander-in-chief -- including one over the importance of honoring U.S. alliances.

The special envoy was publicly left in the lurch by the president's sudden declaration on Wednesday that he was pulling U.S. forces out of Syria, against the advice of his top national security advisers and without consulting U.S. allies.

П.П. Хо-хо-хо!!! :D :D :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 24 Дек 2018 15:03

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1077064829825966081

Цитат:
President @RT_Erdogan of Turkey has very strongly informed me that he will eradicate whatever is left of ISIS in Syria....and he is a man who can do it plus, Turkey is right “next door.” Our troops are coming home!

Значи, момци, гледайте сега:

Гледайте къде е черното петно ИДИЛ.
И вижте на какво разстояние и препятствия е от границата с Турция.

Ако Ердоган е сериозен със заканата си и Тръмп я е предал правилно, то това значи елиминиране на Кюрдите.
А ако Ердоган или Тръмп е излъгал, то това значи елиминиране на Истината.

Не знам кое от двете е по-страшно, но в моменти като тези наистина ми се приисква много горещо върху Анкара да бъде пусната поне една атомна бомба. ПОНЕ една.

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Дек 2018 02:46

Тръмп: Съвсем сам, горкият аз, в Белия дом и чакам демократите

Цитат:
[Тръмп] коментира, че "Саудитска Арабия се съгласи да похарчи необходимите пари, необходими за възстановяването на Сирия, вместо САЩ. Виждате ли, не е ли хубаво, когато изключително богатите страни помагат за възстановяването на своите съседи вместо Великата страна САЩ, която е на 5000 мили. Благодарности на Саудитска А."

ПФАХАХАХАХАХ

Добре сега, това някаква гавра ли е? :lol:
От една страна -- хубаво -- който е счупил, ще купи.
От друга страна -- лош вкус -- след толкова причинена мизерия и разруха за бедната и малка Сирия, КСА се опитва да си измие ръцете пред света по най-детинския начин.

Коледни пинизи... :?

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Дек 2018 20:36

Цитирам мой пост от юли т.г. в тази тема касаещ тогавашното навлизане на Турция в Африн и Идлиб.

Но не би, и сега този* изглежда недосегаем и неудържим, карайки останалите да се чудят каква ще е следващата му цел, каквато, както казах преди, несъмнено ще има. :arrow:

---

Та, крайният ми синтез на случая Африн + Идлиб = предявяване и утвърждаване на Имперските амбиции на Ердоган + стопиране на устрема на САА и Асад, които точно тогава имаха огромна инициатива + пресичане на съединяването на кюрдските кантони в Сирия + НАЙ-ВАЖНОТО -- малко пускане на кръв на турската армия с цел изпробване и каляване на боеспособността ѝ и вкарването ѝ в боен режим за по-нататъшни глобални военни действия.

Някаква такава комбинация ми се чини.

*Ердоган, б.а.

Толкова много ги разбирам нещата... :?

---

Часове след гнусната атака навръх Коледа на Израел над Дамаск, Русия иска разяснение от Израел

---

Руското външно преди около 8 часа:
"Русия вярва че териториите изостване от САЩ трябва да преминат под контрола на Сирийското правителство според нормите на международното право."

То какво ли международно право остана покрай тази война...
Но евала на Русия за твърдата и дефакто ПРАВИЛНА позиция по въпроса.
Както съм казвал и преди: Диамантите са до време, РУСИЯ Е ЗАВИНАГИ !!! :D :D :D

---

Паралелно:

Цитат:
#BREAKING: It is now confirmed that following to an agreement between #Syrian authorities & #SDF/#YPG, #Syrian Arab Army will quickly take control of city of #Manbij upon withdrawal of last #US troops. #Russia will not provide air support, but #SAADF will establish No fly zone.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Дек 2018 15:02

Нали в другата тема описвах как превръщането на Коледа в пиянски празник вече е окончателното ознакуване на елиминирането на Бог?
Часове след гнусната атака навръх Коледа на Израел над Дамаск..

Ето ви още едно.

Профил

Аватар
Публикувано на: 28 Дек 2018 10:12

Кувейт, Бахрейн и ОАЕ ще отварят отново посолствата си в Дамаск.

Напомням че това са страни, които в началото на войната взеха страната на Международната коалиция и разгорещено рецитираха лозунгите "ЗЛИЯТ РЕЖИМ !!!" и "АСАД УБИЕЦ НА ДЕЦА !!!".

брей, брей, брей, как само се менят времената. :roll:

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 28 Дек 2018 13:48

Планът на Доналд Тръмп работи. Путин и Ердоган се хващат за гушите в Сирия.

Американският президент Доналд Тръмп отнесе за пореден път лавина от критика относно решението му да оттегли 2000-те американски войници от Сирия. В неочаквано коледно посещение при войниците в Ирак, той заяви, че САЩ вече няма да бъдат световния полицай и ако някой желае защита от САЩ то ще трябва да си плаща и да участва.
Image
Както в много други външнополитически маневри обаче и тук президентът успя да постигне целта си. Вместо балансът на силите в Сирия да се крепи благодарение на американските жертви и парите на данъкоплатците, докато внимателно се лавира между уж съюзника Турция и Русия, Тръмп постигна това което малко други US президенти са успявали - да накарат някой друг да върши работата вместо него.
Image
Припомням, че неотдавна бяхме в ситуацията в която Ердоган и Путин почти се бяха съюзили. Ердоган дори искаше да купува руските С-400. В момента Турция се готви да заеме мястото на САЩ в Сирия, докато Русия подкрепя режима в Дамаск.

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... -IbGXNJWg0

Това означава, че от гледна точка на САЩ ситуацията няма да се промени (Асад няма да поеме напълно контрола на Сирия), но вече други страни - основно Турция, Русия, Иран и Израел ще инвестират средства и човешка сила за да поддържат баланса на силите си.

Впрочем добра работа на Израел, които изтриха от лицето на земята няколко обекта на иранците близо до Дамаск.

Image

САЩ от своя страна също не са вън от играта. По време на посещението си в Ирак, Доналд Тръмп предупреди, че САЩ разполагат със значителни сили в региона и могат "светкавично" да се намесят в случай на необходимост.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 28 Дек 2018 22:02

В този твой агитаторски материал има толкова много неща, които са просто неверни че единственото, което ми хрумва е че си изключително умърлушен и недоволен от позицията/работата ти на пропагандист и агитатор, която ти е отредена, и изпитваш необходимостта да го демонстрираш по някакъв начин, който да е забележим само за компетентния и грамотен читател. :D :D :D

Поздравявам те за усилията ти, но същевременно с това се чудя и дали изобщо има смисъл предвид че Форумът умря, и като дейност, и като публика. :D

---

Истината: В момента около казусът Северна Сирия/Турция/САЩ тече масиран поток от дезинформация от всички страни участнички, с изключение на Сирия и донякъде Русия.
Всяка страна представи поне две-три различни и противоречащи си позиции и гледни точки относно това какво става и какво предстои да става с тази територия и разположените в нея войски от всяка фракция.

Внимавайте. Това ще е или Завръзката, или Разрешението на Конфликт. :!: :idea: :arrow:

Профил

Аватар
Публикувано на: 29 Дек 2018 00:21

Малко е нелепо да ме обвиняваш в агитация, при положение че си превърнал форума в нещо като личния си туитър акаунт. Иначе мен положението на двамата сатрапи да са се хванали за гушите ме урежда идеално, няма от какво да съм недоволен :D

Цитат:
Истината: В момента около казусът Северна Сирия/Турция/САЩ тече масиран поток от дезинформация от всички страни участнички, с изключение на Сирия и донякъде Русия.

Е така е. Добре, че е Русия да получаваме обективна не-филтрирана информация за света иначе какво щяхме да правим :lol:

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 29 Дек 2018 10:32

Liberty написа:
Малко е нелепо да ме обвиняваш в агитация, при положение че си превърнал форума в нещо като личния си туитър акаунт.

Поне гледам да съм умерен и обективен в пристрастията си, вместо фанатизиран. :D
И никой не ми плаща за дейността ми. :D

Liberty написа:
Е така е. Добре, че е Русия да получаваме обективна не-филтрирана информация за света иначе какво щяхме да правим :lol:

Това което твърдях е че позицията на Русия е най-постоянната и неизменяща се, за разлика от тази на останалите страни.
Иначе е ясно че всяка страна в този конфликт си представя най-угодната за нея гледна точка и позиция. :D

Русия ще е домакин на тристранен форум между Путин, Ердоган и Рухани касаещ Сирия

Профил

Аватар
Публикувано на: 29 Дек 2018 22:57

Е... винаги на страната на диктаторите. То не е трудно да си последователен в техния случай :D

Но това което ти твърдеше беше друго:

Цитат:

Демек, че всички лъжат, само едничка Русия (и проксито ѝ Асад) казва истината.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 29 Дек 2018 23:59

Много удобно изряза втората част от абзаца в цитата си, обаче, признавам. :D

Последно развитие по случая Северна Сирия:
- Манбиж е опразнен от СДС-арски части, като на тяхно място се настаниха САА-ски такива.
- В отговор, Турция прати танкове на границата със Сирия.
- САЩ настоя Кюрдите в региона да НЕ бъдат разоръжавани.

Профил

Аватар
Публикувано на: 30 Дек 2018 11:09

Много удобно изряза втората част от абзаца в цитата си, обаче, признавам. :D

Вече отговорих на това - винаги на страната на диктаторите. Не е трудно. Но твърдението ти че всички разпространяват някаква дезинформация, освен руснаците е смешна. Не ти ли е хрумвало, че може би на запад има различни медии, които не са контрилирани от един общ център (включително имат и RT - руската телевизия, и Ал Джазира - джихадистката телевизия) и за това често път те могат взаимно да си противоречат. Като имаш свобода на словото стават такива неща :D

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 30 Дек 2018 11:42

Liberty написа:
Но твърдението ти че всички разпространяват някаква дезинформация, освен руснаците е смешна.

Това което твърдях е че представяната от тях гледна точка/информация е най-постоянна и неизменяща се, за разлика от тази на останалите страни участници в конфликта.

Профил

Аватар
Публикувано на: 04 Яну 2019 15:25

Автентичността не е потвърдена, но ако е истина, то това е първата среща между американски и сирийски войници в Манбиж, а всъщност и в цялата тази Война. :D

Според още по-непотвърдена информация, Сирийците са подарили на американците... портрет на Башар Асад. 8)

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Яну 2019 02:10

Image

Best performing:

1. Syria
2...
3...
4...
5...

:D :D :D

Реабилитацията на Башар ал-Асад от Международната общност вече е на ход

Ако статията ви е зад пейуол:
Spoiler for :
Цитат:
By Christopher Phillips

January 5 at 7:00 AM

For Syria’s embattled president, Bashar al-Assad, 2018 ended well. Alongside President Trump’s announced withdrawal of U.S. troops from eastern Syria, several Arab states indicated they were willing to reconcile.

In December, Sudanese President Omar al-Bashir became the first Arab leader to visit Syria since the civil conflict broke out in 2011. Soon afterward the United Arab Emirates, previously opposed to Assad, announced it was restoring ties with Damascus, with Bahrain and Kuwait indicating they could soon do likewise. With Tunisia resuming direct flights to Syria and Jordan reopening trade ties, many observers suspect Assad’s days as a regional pariah are numbered.

Saudi Arabia, a lead rebel sponsor during the war, seems increasingly willing to accept Assad remaining in Damascus, hoping to lessen his dependence on Riyadh’s regional rival, Iran. It is even expected that the Arab League, which expelled Assad following his brutal crackdown on protesters in 2011 that initiated the civil war, will welcome him back in 2019.

How isolated was Assad really?

Of course, Assad was never that internationally isolated — one of the main reasons he has survived. Vital assistance from allies Russia and Iran is well documented. Russia ensured that Damascus faced no United Nations-led sanctions, such as those suffered by Iraq’s Saddam Hussein, while alongside Iran, Moscow provided aid, loans and support to keep Assad’s state and military just about functioning.

The remaining BRICS (Brazil, India, China and South Africa), like many non-western states, did not demand Assad stand down. China was most supportive, vetoing anti-Assad U.N. Security Council resolutions six times since 2011, but India, too, retained ties to Damascus, fearing the rise of Islamists and possibly rewarding Syria for its past pro-Delhi stance on Kashmir. Brazil withdrew its ambassador to Syria, but for safety reasons rather than an explicitly anti-Assad action. Even before the recent election of right wing “pro-torture” President Jair Bolsonaro, Brazil stated its wish to restore full ties and take part in reconstruction.

Rebuilding Syria will be costly

The BRICS and Assad’s allies are unlikely to provide much of the estimated $400 billion needed to rebuild postwar Syria. The wealthiest, China, seems lukewarm, while Russia and Iran lack the funds. Assad and his allies have long recognized that only Persian Gulf or Western aid could provide the reconstruction billions needed, and this is the true value of any warming of Arab ties.

While rejoining the Arab League brings economic reward and marks a symbolic end to attempts by Assad’s Arab enemies to topple him — and will be used by the Syrian dictator domestically to underline his victory — even in the Arab world Damascus’s isolation was never complete. Lebanon and Iraq refused to join any gulf states-led sanctions and maintained close ties, while Jordan retained a diplomatic presence in Syria even while forced by the war and external political pressure to halt trade and grant rebel fighters safe haven. Further afield, Algeria, a fellow dictatorship that also fought an insurgency in the 1990s, opposed the Arab League’s expulsion of Syria and acted as backchannel thereafter, while the Sisi regime in Egypt also developed covert ties.

Roadblocks to Assad’s rehabilitation: the U.S., E.U. and Turkey

Despite these positives, Assad’s road to full rehabilitation remains blocked by three significant obstacles: the United States, the European Union and NATO-ally Turkey. The United States seems the most immovable of these. While Trump’s shock decision to withdraw troops from Syria boosts Assad’s stated desire to reconquer, “every inch,” of territory, there is no indication this will come alongside any softening toward Damascus. Pro-Israel and anti-Iran voices in Washington make it unlikely U.S. sanctions will be lifted anytime soon. These restrictions on U.S. companies and citizens dealing with or financing any work in Syria remain problematic and deter international investors.

E.U. sanctions are similarly problematic, although not as harsh, but the Europeans are more ambivalent about Assad. There has long been a split among E.U. members on Syria: France, Britain and Germany backed Washington’s tough stance, but doubts were expressed by Syria’s neighboring southern European states.

With Assad’s survival now all but guaranteed, these voices — many hosting Syrian refugees that they want to return — will grow louder. As Britain departs the E.U. and Germany hosts 600,000 Syrians, France may find itself unable to prevent a shift in European policy. E.U. policy is slow-moving and will still seek to attach conditions to the gradual lifting of any sanctions or provision of aid. While it may eventually split with Washington on Syria, Assad will have to wait some time yet.

The more pressing obstacle, however, is Turkey. Syria’s economy and especially its war-ravaged second city, Aleppo, would be greatly boosted by reopening routes into Turkey — currently blocked by both Ankara and the Turkish-backed rebels controlling Idlib. Though Turkey has dropped demands for Assad to go, three contested areas prevent reconciliation. First, after Trump’s withdrawal Ankara and Damascus could come to blows over eastern Syria. Turkey wants to push out Washington’s former Kurdish allies it sees as terrorists, while Syria may reach accommodation with them to regain the region. Much will depend on whether Russia can mediate any deal.

Second is Idlib, the last rebel-held pocket of Syria that Assad is determined to retake but is protected by Turkey, which fears being flooded with refugees and militants should Idlib fall. Finally, there is the chunk of northern Syria between Afrin and Jarabulus currently held by Turkey through rebel proxies Ankara seems reluctant to give up. These issues are unlikely to be resolved swiftly. Even if some kind of agreement can be reached over border trade and highways, Turkey and Syria seem years way from any kind of normalization.

Assad will welcome any return to the Arab League, but its significance should not be overstated. On the one hand Syria was far from isolated throughout its civil war, and on the other it remains a long way from reconciling with western governments and Turkey. Not that this will overly concern Damascus. The Assad regime has decades of experience withstanding western and regional sanctions and isolation, most recently in the mid 2000s. Its strategy has long been to wait for international conditions to change in its favor than alter its policies. The recent opening from Arab states will further vindicate this approach, and Assad will be confident that eventually the west and Ankara will also come round, no matter how long it takes.

Christopher Phillips is Reader in International Relations at Queen Mary, University of London and author of “The Battle for Syria: International Rivalry in the New Middle East” (Yale University Press, 2018)

Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 06 Яну 2019 08:27

Е когато са ти унищожили БВП-то, нормално е да расте с високи темпове при нормализация на ситуациата и чужди инвестиции.

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Яну 2019 13:55

И ти си прав, но Сирия беше сред страните с най-високо растяща икономика и ПРЕДИ войната.
Все пак освен чисто прагматичния материален аспект на икономиката има и неща като народен дух и подем. :)

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com